Lifestyle

V MOJOM REVÍRE, KDE LOVÍM CHLAPOV, ŠKODNÚ NECHCEM.

Podľa štatistiky pripadá na sto žien stopäť mužov. Celosvetovo. Takže ak mi to počíta správne, potom by okolo mňa jednej malo byť aspoň päť chlapov. Krásna predstava. Ja však žijem v Českej republike, kde je 5,3 miliónov žien, ale len 5,1 miliónov mužov. A sme doma, doslova. Tam, odkiaľ som prišla nočákom z Kysaku, s jedným ruksakom a metrovým zrkadlom pod pazuchou, to tiež nie je žiadna výhra. Na Slovensku je mužov o stotisíc menej ako žien. Hovorím to furt! Žijem v nesprávnej krajine! Žiadne poriadne celebrity, žiadna vodná nádrž Di Garda, ani Di Como a hnusné paradajky v obchode. Na základe zmienených faktov je jasné, že jedna single žena nemôže sedieť s vyloženými nohami a čakať, že to príde samo, musí sa poriadne obracať. Na tých správnych miestach. A zároveň minimalizovať konkurenciu. Toto nie je „Sesterstvo putovných nohavíc“, milé zlaté single ladies, toto je „Dve nevesty a jedna svadba“. Preto som pre tú druhú nevestu pripravila zoznam tých „najlepších“ miest, kde si „určite“ nájde frajera. (Áno, Pane Bože, pripisujem si ďalší hriech na zoznam. Strana sedemnásť, bod dvadsať: Klamala som. Ale s dobrým zámerom. Osobným zámerom.)

Prvé miesto, ktoré odporúčam navštíviť s cieľom zmeniť svoju kolónku zo slečny na pani je bar. Čím preplnenejší, tmavší a hlučnejší, tým lepší. Nevadí, že ťa on nebude poriadne počuť, ty ho zas nebudeš poriadne vidieť. Hovorí sa tomu win-win situácia. Že odišiel na záchod a po ceste späť sa začal bozkávať s nejakou napichanou fuchtľou? No a čo?! Je jasné, že prišiel s celou svorkou, tak sa prihovoríš k jeho kámošovi. Ten tiež isto hľadá lásku na celý život. Každý piatok. A keď sa cíti veľmi osamelý, tak aj v sobotu. Som si istá, že ti po treťom drinku nadiktuje svoje telefónne číslo. Nie, nebude si môcť zobrať tvoje a ani ty ho nebudeš môcť prezvoniť, aby si ťa uložil, pretože čo čert nechcel, práve včera stratil mobil. Ale určite sa ti ozve. Hneď vidíš, že je to seriózny chlap, už len preto, že pil skutočne gin tonic a nie ako ten pred tým, ktorý si ho dal s borovičkou.

Neexistuje, aby si nemala v práci aspoň jedného kolegu, ktorý by nestál za pokus. Stopercentne sa vo veľkom meste cíti tiež osamelý a navyše nemá vôbec čas na kadejaké zoznamky, pretože všetok venuje len práci. Veď ho aj vidíš s nosom stále zaboreným do mobilu. Nie, určite nie kvôli Tindru, som si istá, že na ňom vypĺňa reporty pre šéfa. Nemusíš sa báť, že na vianočnom večierku bude opitý popisovať kolegom, aké nosíš gaťky, a že máš pyžamo z Lidlu. Vám dvom to predsa vyjde a niečo také by o svojej budúcej manželke nikdy nerozprával. Už od pohľadu vieš, že to nie je typ, ktorý to skúša na každú novú kolegyňu. Že čaká ako dôchodcovia pred Kauflandom, kedy naskladnia nový tovar. Vôbec sa neobťažuj myšlienkami, že v prípade neúspechu ho budeš musieť dennodenne vídať a možno dokonca aj byť svedkom ako bozkáva recepčnú v podzemných garážach. Všetko sú to len reči tvojich vydatých kamarátok, ktoré nemajú páru o tom, ako to dnes chodí. Išli na prvú diskotéku v treťom ročníku na gympli, spratal ich tam z cesty Fero z vedľajšej dediny a dnes mudrujú. Naopak, ja si dokonca myslím, že by si vôbec nemala byť zbytočné skromná a mohla by si to skúsiť priamo na šéfa. Máš predsa jasné predstavy o svojej budúcnosti: radšej s kočíkom na úrad práce, ako za firemný benzín do Chorvátska.

A keďže je leto, nemôžem nespomenúť zaručene najlepšie miesto na nájdenie celoživotného partnera – dovolenku pri mori. Opálenému exotickému plavčíkovi sa žiaden stredoeurópsky kravaťák ani sandálista nevyrovná. To budú kámošky čumieť, keď im budeš posielať fotky vášnivých objatí pri západe slnka. A čo len kámošky, ale mama! Tej istotne aj oči z jamôk polezú. Keď jej vysvetlíš, že sa nemá čoho obávať, pretože tvoj budúci manžel sa o teba bude starať každý deň, lebo pracuje len tri mesiace v roku, určite bude šťastím bez seba. Alebo keď sa dozvie, že sa po svadbe presťahujete k nej do dvojizbového bytu, lebo v jeho rodičovskom dome už bývajú dvaja bratia a jedna sestra s rodinami, už ju vidím ako potláča slzy. Od šťastia, ako ináč. A možno jej pripravíš do deviatich mesiacov prekvapenie. Také malé Kinder Surprise. Len trochu obrátené, na vrchu biela, vo vnútri tmavá čokoláda. A ak by si sa náhodou vrátila domov sama a nejaké iné prekvapenie sa ozvalo už po týždni, nič sa nedeje, v lekárni si kúpiš Canesten.

Verím, že moje rady ocenia všetky single ženy, a že im budú aspoň trošku prospešné. Ja osobne z nich budem profitovať tiež, pokiaľ sa ich vy budete držať. Ako hovorí môj dobrý kamarát pri Rummy, Scrabble a podobných teamových hrách: „Dúfam, že som nikomu nepomohol.“ Matematika proste nepustí, štatistika je nemilosrdná a stratégia je jasná. Moja teda určite. Očakávam množstvo ďakovných listov a porezané pneumatiky. lovU zdar!

#MusímeSiPomáhaťJeLenFilm #PomôžSiSama #AkNechcešByťSama Foto: #Wineatte