Lifestyle

MÔJ ZOZNAM, DÚFAM NIKDY, NESPLNENÝCH SNOV.

Neplním si sny! A robím to cielene. To je odvážne vyhlásenie, že? Ešte v dnešnej dobe, keď zovšadiaľ počujeme, aké je dôležité mať sen a ísť si za ním. Urobiť si akýsi zoznam snov a pracovať na tom, aby sme si postupne všetky odškrtali ako splnené. Ja nie. Ja pozerám na fotky ľudí na internete s medailami na krku, pyšným výrazom, že niečo dokázali a necháva ma to úplne chladnou. Normálne ďalej ležím na é divánó s vyloženými nohami a ani to so mnou nehne. Pretože je to pre mňa zoznam snov, ktoré sa dúfam nikdy nestanú skutočnosťou. A robím všetko preto, aby to tak ostalo. Celý svet si píše zoznamy snov, ktoré si chcú splniť. Ja som si napísala presne opačný zoznam. Zoznam ne-snov.

Doba je vážna a mám dni, keď zoznam mojich želaní je obyčajný každodenný nákupný zoznam. Hlavne v mesiaci, keď si kúpim šľapky v akcii, nosím ich tri týždne, snažím sa ich presvedčiť, že sú predsa moja veľkosť, a keď mi doma neostane už ani centimeter z dvojmetrovej náplasti s vankúšikom, šľapky sú poprelamované na maderu a chodidlá mám doráňané ako Viktorka z Babičky, kúpim si druhé, úplne rovnaké, ale o číslo väčšie. A bez zľavy. Takže jedlo na týždeň mám momentálne v botníku. Snívala som o šľapkách, mám ich. Dokonca dvakrát, no kto má už len takéto šťastie?! Človek si má dávať veľký pozor na to, čo si želá. A ja si dávam sakramentský pozor, aby som si neželala odbehnúť maratón, alebo skočiť bungee jumping.

Bežať štyridsaťdva kilometrov? Len na vlastných nohách? Bŕŕŕ. Trápila by som sa tam podľa mňa minimálne päť hodín. Bez prestávky na kávičku, na cigu, či na obed. A čo by som akože celý ten čas robila s hlavou? Ako by som ju zabavila? Počítaním krokov, alebo vŕzgania kolena? Bola by to strašná nuda, pretože to koleno by bolo len jedno. Druhé by sa na štarte samo odšrubovalo a odišlo električkou domov, že toto fakt nemá vo svojom veku za potrebu. A určite by som skončila medzi tými, ktorých na konci zbiera sanitka, lebo keď ani po šiestich hodinách nie sú v cieli, tak sa na nich už čakať neoplatí. Pri mojom šťastí by šofér sanitky bol Pavel Zedníček a v rádiu by hralo „Příteli chvátej SOS…“, toto fakt nie je môj sen.

Alebo taký bungee jumping. Akože prečo by som mala snívať o tom, že ma niekto zviaže do gumy a zhodí z mosta. Kristepane, veď to je horor a nie vytúžený sen! Veľa ľudí prišlo na svet, lebo sa pretrhla guma. Evidentne plno ľudí chce takto zo sveta aj odísť. Že adrenalín? Prosím vás! Stačí mi vidieť ďalšie navýšenie mesačných záloh za plyn a adrenalín mám level milión. Pocit slobody? Akože vážne, kámo?! Zviazané nohy a ruky za hlavou je pocit slobody? Tak to si nezažil tú slobodu, keď po troch dňoch jedenia segedínskeho guláša na obed aj na večeru ideš konečne na veľkú. Ale chápem, iný kraj, iný mrav a týmto zdravím svojich čitateľov v Severnej Kórei.

Tiež som vďačná, že sa mi nikdy nesplnil môj ne-sen o spaní v stane. V roku 2022 a k tomu v mojom pokročilom roku života mám spať na zemi?! V noci cítiť, ako sa mi pod riťou chce na svet prehrabať krtko ako Kajínek z väzenia? Alebo mi vedľa funí nielen spolustanujúci, ale aj ježko? Mimochodom, obidva tvory vôbec nie tak milučké a zlatučké ako bývajú vyobrazené v rozprávkových knižkách, ale poriadne monštrá. Myslím tým ježka a krtka, hoci spolustanujúci je po takomto blbom nápade tiež automaticky preradený do rovnakej skupiny. Makám od pondelka do piatka, aby som sa cez víkend išla hrať na bezdomovca? Neviem si predstaviť napríklad takého Elona Muska ako sa na dovolenku pripravuje v Hudy športe. Stanovať som ochotná jedine pred Gucci obchodom večer pred tým, ako im ráno začne totálny výpredaj. A ak budem mať chuť pozerať sa na hviezdy, počula som, že najviac ich je nad jednou sopkou na Havaji. A tam majú aj all inclusive hotely. S posteľami.

Jedenie hmyzu, piercing v jazyku, plávanie so žralokmi… nie, ďakujem, neprosím. Toto nie sú moje sny. Toto sú moje nočné mory. V Biblii sa píše: „Všetko smiem, no nie všetko mi osoží.“ Poviem vám, som múdra ako ten tam hore. V podstate som taká bohyňa. A to aj bez toho, aby som to mala napísané na tričku, alebo vytetované na ramene. Stačí zdravý rozum. Pripíjam na nikdy nesplnené sny! A hlavne odvahu si ich nikdy nesplniť!

#neSNÍVAM #SnySiŽijem #SnySiUžívam Foto: #Wineatte