Lifestyle

POLOVICA ŽENY + POLOVICA MUŽA = IDEÁLNE MNOŽSTVO VŠETKÉHO.

Keď Boh stvoril muža, pozrel sa na svoj výtvor a povedal si: „Dokážem to aj lepšie.“ A potom stvoril ženu. Teda nie mňa konkrétne, mňa musel vyrábať niekde po opiciach a pred medveďmi. Ináč si nedokážem vysvetliť jednu opotrebovanú žiletku týždenne. Zas na druhej strane nemám žiaden strach ak mi tepláreň dodá v zime teplo len na pätnásť stupňov, deku nebudem potrebovať, larisu mám zabudovanú už do tela. V každom prípade nemôžem s Bohom nesúhlasiť, pri výrobe mužov mu trošku ušla ruka, to nie, že nie. Nemám na mysli fyzický vzhľad, tam nie je potrebné veľa, u muža stačí ak je len trošku krajší od čerta. Ale čo tie ich vlastnosti? XXL týždeň v nebeskom Lidli?

SEBAVEDOMIE:
Na hlave vlasy vo farbe „sůl a pepř“. Rozumej viac soľ ako čierne korenie. Vpredu už rekvizity do kostýmu Santa Clausa, rozumej brucho, ale oni budú stále naháňať dvadsaťročné pipiny. Fascinuje ma, kde sa to v nich berie. Podľa mňa pri stvorení došiel materiál, tým pádom všetci dostali oči, ktoré fungujú len tridsať rokov, a potom sa premenia na sklenené guľôčky. Jediný chlap, ktorý má právo baliť o tridsať rokov mladšie ženy je Leonardo Di Caprio. Ostatní by si mali uvedomiť, že keď im už bude treba vymieňať plienky, ich cicuška bude ešte len v najlepších rokoch života. Viem, o čom hovorím. Sama mám štyridsať. A cez víkend pôjdem radšej na večeru, ktorá sa pretiahne do raňajok, ako na návštevu do domova dôchodcov.

TVRDOHLAVOSŤ:
„Fuj, kôprová omáčka, toto ja jesť nikdy nebudem!“ Ani ju neochutná a ide si uvariť párky! Poľské, prosím pekne! Lepšie by urobil, ak by ich nechal vysušiť, pomlel a v zime použil na posypávanie chodníkov. V dvoch kúskoch zje viac soli, ako majú technické služby v Štrbe na celý december. Tak toto nie, milej zlatej, varila som sa s tým celý deň, máš dve zdravé ruky, tak si ten kôpor povyberaj a nazdar! A to isté platí pre petržlenovú vňať v polievke, pažítku vo vajíčkovej nátierke a hrozienka v koláči. Ináč veľmi rýchlo preskočíme fázu „láska ide cez žalúdok“ a prejdeme do fázy „a potom, ako všetko zo žalúdka, skončí vieme kde“.

SÚŤAŽIVOSŤ:
Vo všetkom im ide len o výkon. Teda vo všetkom, čo sa športu týka. U nešportových aktivít by aj ostatní „spoluhráči“ mali záujem o nejaký ich výkon, avšak tam ich tá súťaživosť zas až tak neberie. Rozmýšľam, či by to nevylepšil nejaký protihráč. Spolu s nimi na rovnakej „hracej“ ploche. Ale čo sa športu týka idú jedine na víťazstvo. V každom športe. Radšej mŕtvy ako druhý. A ak je nejaký šport, ktorý im až tak nejde, tak ho proste robiť nebudú. Nemá šancu vyhrať? Nebude strácať čas. A presne toto potom aplikujú aj s nami ženami. Myslia si, že nemajú šancu vyhrať, tak sa na to vykašlú hneď na štartovacej čiare. Diliná pretestosteronované, keby len vedeli, ako často by sme ich veľmi rady nechali vyhrať.

NEKOMUNIKATÍVNOSŤ:
Nerozprávajú. Oni jednoducho nerozprávajú. Navyše vytýkajú nám ženám, že my rozprávame až príliš. Tak to pardon, nejaký tvor, ktorý vydá zo seba za celý deň pár slov, pre nás predsa nemôže byť žiadne relevantné merítko. Navyše, ak dve z týchto slov sú „hmmm“ a „no“. Že sa nespýtajú aký sme mali deň v práci, alebo ako bolo na káve s kámoškou, tak s tým vieme pracovať. Proste im to povieme samy. A ak by sme si v tejto situácii robili čiarku za každé ich „hmmm“ a „no“, vyrobíme milimetrový papier vo formáte A4 ešte len pri vete: „Keď som ráno prišla do kancelárie.“ Avšak ak by mali oni potom napísať, o čom sme rozprávali, bola by to „tabula rasa“ ako u starých Rímanov. Lenže oni nerozprávajú ani o sebe! Sedia na gauči zrútení a mĺkvi a až po našom hodinovom dolovaní z nich vylezie, že vo finále prehral ich obľúbený Baník Ostrava, alebo sa im z modelu lietadielka odlepila vrtuľa. Si tak hovorím, že keď mlčia, možno to vlastne ani nie je až také zlé.

Keď Boh na jednej strane niečo pridá, na inej to zas odoberie. Zas použijem vlastný príklad: ako mi pridal na chlpoch, tak mi odobral na prsiach. Ale všetko je v poriadku, hlavne, že vesmír je v rovnováhe. A tak ako u veľa vecí chlapom pridal, tak u veľa vecí ženám naopak odobral. Vychádza mi z toho jediné: ak by sme zmiešali všetko z jedného celého muža a všetko z jednej celej ženy, vznikli by nám z toho dve ideálne bytosti. Tak šup, šup, poďme sa miešať!

#ZamiešaťAhráme #ŽiadenJamesBond #AjehoPretrepaťAnemiešať Foto: #Wineatte