Lifestyle

MOJA KAMARÁTKA MA NECHCE ZA ŽENU.

Mám zlomené srdce. Ale pozor! Tentokrát za to nemôže žiaden chlap! Aby ste ma nepochopili zle, nemyslím tým, že som konečne nejakého našla, alebo teda správnejšie, že konečne nejaký našiel, čo našiel, objavil mňa. Skôr po dlhoročných skúsenostiach im už dovolím zlomiť mi jedine tak posteľ a nie srdce. Za moje zlomené srdce môže tentokrát žena. Moja kamarátka! Poprosila by som prípadných mužských čitateľov, aby neodchádzali od tohoto textu sklamaní. Nie, nezačala som kopať za druhý team. Nepochopiteľné, ale stále mám záujem o vás. Poďme však konečne k veci: jedna z mojich najlepších kamarátok vyhlásila, že ak by došlo k nejakej katastrofe a všetci muži by zmizli zo zemského povrchu (Katastrofa? Skutočne? Môj bežný deň, mesiac, aj rok.), vie si predstaviť, že by svoju pozemskú púť dožila v spoločnosti ženy. Dohromady ako dve parťáčky, kamarátky, spoločníčky. A že vie presne, ktorá z jej kamarátok by to bola. Musela som začať zhlboka dýchať, aby mi neslzili oči od dojatia, lebo ja si viem dokonale predstaviť, že by sme si to s ňou, konkrétne, vedeli urobiť pekné. Krásna chvíľka, až kým z nej nevypadlo: „Vybrala by som si Simonu!“

Skrat, tma, v pozadí Beethovenova Symfónia č.5 c mol (Viete ktorá? Tá čo vždy hrá ako podmaz v horore, alebo pri nejakej katastrofe „ta da da dá, ta da da dá“.) S-I-M-O-N-U??? Moja kamarátka by si vybrala Simonu a nie mňa?! Tak toto zabolelo viac ako keď si nakopnete malíček a vytrhnete chlp pod nosom dohromady. Pretože ja by som si ju vybrala bez váhania a akéhokoľvek rozmýšľania. Ale ona ma nechce! (Pri písaní tejto vety som automaticky napísala „on“, už je to zvyk. Ale očividne tu máme novú dobu a mňa už nechcú nielen chlapi, ale ani ženy.)

Pritom skutočnosť, že by som si ju ako dokonca-životnú partnerku vybrala, by mala byť pre ňu veľká pocta. Pretože ja mám okolo seba celú gardu kamarátok, ktoré by som si nemala problém zobrať „za ženu“. Napríklad Zuzka. Zuzka varí jak pán Boh! Otvorí chladničku, tam tri suroviny, ktoré by som ja neskombinovala ani keby som mala chcípnuť od hladu a ona uvarí večeru, ktorá môže ísť rovno na Instagram. Pohlreich a Magálová môžu v porovnaní s ňou ísť účinkovať do ochotníckeho predstavenia „Ako psíček s mačičkou piekli tortu“. Vždy, keď som dostala kopačky, varila mi výdatné omáčky, aby som nebola úplne na sračky. Milujem ju za to. Láska ide predsa cez žalúdok. Nie žalúďok.

Alebo ďalšia prezývaná Kiwi. Motivátor aj bez kurzu. Keď neviem ako nastaviť nový telefón, ani sa jej neodvážim spýtať. „Dala si si to už do gúglu?“ to je jej jediná rada a odpoveď. Kvôli nej som už gúglila veci, ako napríklad „ako otvoriť prednú kapotu“, „ako odpratať mŕtvolu ex-frajera“, alebo „ako so zlomeným palcom obuť lodičky“. Ale má pravdu, najlepšie sa naučím, ak si to naštudujem sama a nie keď ma bude niekto vodiť za ruku. Avšak, keď sa mi podarí napísať nejaký vtipno-zaujímavý blog, zavalí ma takou chválou, že si mám chuť dať do gúglu „ako prijímať pochvalu a neskákať pri tom od radosti ako mentolko“. Ona je taká moja kiwi – drsná na povrchu, jemná pod obalom.

A to nie je ani zďaleka všetko. Pavla mi sama od seba prinesie kartón prosecca, pretože ho mám rada a ona išla okolo Lidlu a vie, že do zajtra zvýšia z celého Talianskeho týždňa len talianske vlajočky na cenovkách. Iveta má zas na každej párty pre mňa prichystanú kolu, lebo po proseccu mi je na druhý deň tak zle, že ma rozchodí jedine sto kíl cukru v pollitrovej fľaši. Beáta mi po dvanástke v práci upečie k narodeninám Marlenku, nie bublaninu, ale Marlenku s mrte plátmi, len preto, aby som si aj mohla sfúknuť sviečky z narodeninovej torty. Obetavé, pozorné, starostlivé. S každou z nich si viem predstaviť „doklepať to do konca“.

Ale tá jedná si to nevie predstaviť so mnou! No ako chceš. Nechceš? Tvoja smola, príde nejaká ďalšia, bude chcieť. Lebo ja byť chlap, tak chcem za ženu určite a jednoznačne seba! A keď tu raz žiaden chlap naozaj nebude, tak na mňa, moja milá, budú stáť všetky moje kamarátky v dlhom zástupe. Aj tá tvoja Simona! Pretože ja som ako prvá maturitná otázka na zozname. Chce ju každý. Radšej si rezervuj miesto už dnes!

#oŽENIŤsa #NevestaNamiestoŽenícha #2nevesty1svadba0ženíchov Foto: #Wineatte