Lifestyle

zaSE DEMoralizujem.

Valí sa to na mňa zo všadiaľ. Z každej strany. Z každej fotky na Instagrame, z každého plagátu, z každej reklamy v telke. Dokonalosť! Dokonalé tváre s perfektnou geometriou bez predimenzovaného čela ako je to moje. Dokonalé postavy žien po päťdesiatke, aké by chcela vlastniť každá žena v tridsiatke a každý muž od dvadsať rokov do sto. Dokonalé vzťahy bez hádok o chlpoch v umývadle a prázdnom obale od šunky v chladničke. O stravovaní ani nehovorím, perfektne naaranžované sobotné raňajky je nové „must“. Vďakabohu, že v sobotu vstávam až na obed, a tým pádom ma nemusí trápiť, že nemám na raňajky avokádový toast, ale rovno pečené kurča s ryžou a mandarínkovým kompótom. Nebola by som to ja, aby som nešla proti prúdu. Keď všetci nosia ponožky do polovice lýtok, ja nosím členkové. Keď všetci pijú proteínové drinky, ja si dám Bloody Mary. A keď sa všetci prezentujú ako dokonalé bytosti, ja nemám problém na seba verejne prasknúť, že mám plno hriechov…len zo siedmych hlavných je moje skóre sedem. Keď už niečo robím, tak to robím poriadne.

1. PÝCHA: Akože prečo je toto už len hriech? Ak niečo zvládnem, alebo som v niečom dobrá, tak som na seba samozrejme pyšná. A prečo by som nebola? Skúsili ste niekedy parkovať pozdĺžne, keď za vami čaká električka, kým skončíte a za ňou ďalších päť áut? Nie „kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička“, ale keby v tom momente nadnášala pýcha, tak si s pár dronmi nad Prahou môžem urobiť selfie.
2. LAKOMSTVO: Áno, hromadím majetok, a čo? Ja nedostanem k narodeninám dvojizbový byt s balkónom, ja k narodeninám dostávam Fidorku a gerbery. Takže, čo si nenahromadím, nemám. A nie, nebudem sa oň deliť s ďalšími spolubývajúcimi, desať rokov stačilo, konečne si chcem kedykoľvek chodiť po byte nahá a neriešiť, ako vysvetliť spolubývajúcemu, že mu smrdia topánky. Moje nesmrdia. Aj keď smrdia, tak nesmrdia. (Ale pre istotu sa z niektorých vyzúvam skutočne, až keď som sama doma.)
3. ZÁVISŤ: Nemám absolútne žiaden problém priznať sa, že závidím. Iným ženám postavu, manžela, rúž na perách, ktorý im vydrží celý deň a nie ako mne, keď už po hodine vyzerám ako z paródie Fera Jokea na beauty influencerky. A najviac závidím, keď chodím po Prahe. Po uličkách Starého mesta, okolo Vltavy, popri Obecnom dome. Vtedy závidím sama sebe! Zamilovaná do najkrajšieho mesta na svete. Ako hovorí Carrie zo Sexu v meste:“…ak veľká láska je len jedna, tak New York je možno tou mojou…“. Nie je to závideniahodné, že moja láska býva odo mňa len pár zástaviek električkou?
4. HNEV: Asi som skutočne divná, ale prečo je hnev zlý? V živote neupratujem s takým zanietením a vervou, ako keď som vytočená ako kliešť. Žiadna smska od potencionálneho frajera, alebo stopäťdesiate zamietnutie žiadosti o zvýšenie platu? Paráda! Nerv a Savo ideálna kombinácia. Sprchovací kút lesklejší ako operačný stôl na neurochirurgii, nádobka na prášok v práčke čistejšia ako tatranská bystrina. Pozerám, že okná som naposledy umývala pred rokom. A síce sa na nich pozerám, ale veľa cez nich nevidím. Asi si idem pozrieť Facebook mojich bývalých…
5. SMILSTVO: Viete ako sa povie smilstvo po latinsky? Luxuria. Celkom to sedí, nie? Toto nie je hriech, toto je pre single ženu hotový luxus! Keď sa ma minule spýtala kámoška, či to mám radšej po tme, alebo pri zasvietenom svetle, odpovedala som, že vlastne ani neviem. Pretože ja som tento luxus mala naposledy, keď ešte nebola objavená elektrina.
6. OBŽERSTVO: Tak tu si nie som úplne istá ako sa tento hriech meria. Ale keď celý deň nič nežeriem a potom večer doma (Nie, nevyplienim chladničku, lebo v tej mojej okrem vína a gélu na vyrážky aj tak nič nie je.) dám višňový rez s čoko hoblinkami a za tým chlebíček s plesňovým syrom a vajíčkom, to predsa nemôže byť hriech. Toto musí byť pri najmenšom obdivuhodný výkon!
7. LENIVOSŤ: Áno. Každý deň. Od pondelka do piatku v práci som lenivá predstierať, že ma práca baví a cez víkend lenivá ísť do sprchy o tretej ráno po troch vínach a štyroch rumoch. Ale odlíčiť, tak to sa teda odlíčim vždy. Je predsa dokázané, že pestovaná pleť a trochu pižma je dokonalý magnet na mužov. A k mojej polovici štyridsať MÍNUS hľadám polovicu dvadsať PLUS.

Tak toto som ja! Celý zoznam nedokonalosti. Jedna na každý deň. Ale aj tak by sa mi najviac páčilo zmáknuť ich všetky v jeden deň: ísť na rande s mužom, ktorého mi bude závidieť každá žena. Byť pyšná, že si zo všetkých vybral práve mňa. Lakomá na to, aby som sa o neho delila. Nahnevať sa na neho, kde trčal celý život. Poriadne sa s ním obžrať na dobrej večeri, potom sa nechať odniesť domov na rukách, príliš lenivá, aby som kráčala sama a doma zistiť, či pri svetle, alebo potme. A kľudne nech ma potom príde vyšetrovať za mojich „Sedem“ aj sám Brad Pitt.

#NedokonalostiRobiaDokonalosť #BezFiltrov #PraváNieJeTáOdMattela