Lifestyle

SILNEJŠIE POHLAVIE? NOSÍ SUKŇU A PODPÄTKY.

Tentokrát budem nekorektná. Beriem týmto na seba riziko, že možno budem musieť cestovať do Štrasburgu. Na Medzinárodný súd pre ľudské práva. Ako obžalovaná za svoj názor, že muži ani náhodou nie sú silnejšie pohlavie. Stačí, že si tento blog prečíta slabší jedinec „silnejšieho“ pohlavia a už sa vidím, ako balím kufor. Ale šak čo, v Štrasburgu som ešte nebola a Zaru a Mango tam majú určite lepšie zásobenú jesennou kolekciou ako u nás. Pošli ženu do pekla, vráti sa oddýchnutá a ešte aj s magnetkou. Napíš jeden nekorektný blog a máš na jeseň čižmy, aké v Prahe ešte nevideli.

Ten, kto vyhlásil, že muži sú silnejšie pohlavie ako ženy, musel byť ten istý človek, ktorý nazval materskú dovolenku dovolenkou. A samozrejme chlap. Jedno väčšia blbosť ako druhé. V žiadnom prípade nepopieram, že chlap dokáže odniesť vrece cementu v jednej ruke, ale daj mu podržať kabelku, ktorú nosíš do práce a ohne ho celého doprava jak šípku na dopravnej značke prikazujúcej smer jazdy vpravo. Ja osobne sa s tou svojou nebojím ísť po ulici ani v noci. Pretože keby som ňou niekomu uvalila, tak zuby bude mať už len vyberacie a „Made in Bangladesh“ vytetované na čele do konca života. Viem, že chlap dokáže odtiahnuť celý kamión. Ale jedna útla malá žienka dokáže vlastnými rukami držať za otvorený kufor celé auto! Len aby sa nepohlo dole kopcom, keď zabudne zatiahnuť ručnú brzdu. Aj s dvomi deťmi vo vnútri. Nebojte, všetko dobre dopadlo. Krásne si ho nasunula na auto zaparkované pred ňou. Možno majú muži silu vo svaloch, ale my navyše aj v hlave. A keď sa jej manžel spýtal, prečo má ohnutú prednú ŠPZtku, pripomenula mu, že si jej auto požičal na futbal: „Prechádzam k Slávii, na Sparte nevedia ani futbal hrať, ani parkovať.“

A čo taká bolesť? Osem hodín v jedenásťcentimetrových lodičkách, depilácia voskom, tanga v riti, tesná gumička na cope až vlasy z toho bolia. Nič z toho by nedal ani jeden z nich. Menštruácia? Ak by bola na nich, tak im matka príroda pošle raz do mesiaca smsku, že nie sú tehotní a to by bolo tak všetko. Žena je týždeň každý mesiac v bolestiach a kŕčoch a odbehne popritom maratón. Chlap má teplotu 37,2 a už sa lúči so životom. Teda najprv s autom, potom s bicyklom a nakoniec so životom. So ženou nie, lebo „to určite zavliekla domov ona!“. A už vôbec si neviem predstaviť, že by boli schopní zvládnuť situáciu na letisku, keď by ich securiťák požiadal vybrať krabičku tampónov z príručnej batožiny a nechal ju ešte raz prejsť scannerom, samostatne, pred očami všetkých polovyzutých cestujúcich s opaskami a gaťami v rukách, lebo im na kontrolnej obrazovke pripomínala náboje. Som presvedčená, že po tomto by dovolenky plánovali jedine podľa menštruačného kalendára. Last Minute na Krétu? Sorry, deti, nikam sa nejde, ocko má vtedy tretí deň cyklu.

S kamarátkou sa stavil frajer, že nevydrží päť minút v planku. Vydržala. A on po prehratej stávke musel ísť na hodinu aerobicku. Nedal to. Možno dajú sto kilometrov na bicykli, ale hodina pilates, alebo heatu je pre nich väčšie utrpenie ako endoskopické vyšetrenie žalúdka. A ešte dvakrát do týždňa? No to by musela predcvičovať Cindy Crawford. A po cvičení by musela byť thajská masáž, ideálne opäť od Cindy Crawford. Kdežto priemerná žena, príde po hodine vo fitku domov, navarí večeru pre celú rodinu a položí plávajúcu podlahu v chodbe.

Keď sa nám minulý týždeň z ničoho nič neukázal kolega dva dni v práci, zisťovala som, čo sa stalo. On bol takmer dojatý mojou starostlivosťou, pričom ja som potrebovala len niekoho, kto za mňa urobí excelovskú tabuľku pre šéfa. Viete, čo bol dôvod? Dostal kopačky od frajerky. Áno, počujete správne! Mäkkýš si musel zobrať dva dni voľna, aby sa spamätal z kopačiek od ženskej, ktorá sa už pred pol rokom od neho odsťahovala. Ja mať po každých kopačkách dva dni voľna, tak mám celoročnú dovolenku vyčerpanú už v marci. A po posledných kopačkách som dokázala dať takú prezentáciu v práci, až za mnou prišiel sám šéf, že som ho namotivovala až tak, že chce dať výpoveď a začať robiť to, čo robím ja. Ukecala som ho, nech neblázni. Prísť v jeden týždeň o frajera aj o šéfa?! Ja trúba! Teraz, keď na tým tak uvažujem, mohla som zabiť dve muchy jednou ranou.

Dalo by sa takto pokračovať ešte dlho, ale vraj je jedna A4ka môjho blogu príliš dlhá, tak to skrátim. Avšak aj jedna strana stačí ako dôkaz na to, kto je v skutočnosti silnejšie pohlavie. A ak sú tu stále ešte nejaké pochybnosti, zamyslite sa nad tým, ako funguje príroda. Prežije len silnejší, či nie? A ktoré pohlavie v ľudskej ríši žije dlhšie ako to druhé?

#VprírodeJeDôkaz #XXchromozóm #XXS-eXtraeXtraSila #XXM-eXtraeXtraMúdrosť #XXL-eXtraeXtraLáska Foto: #Wineatte