Lifestyle

NAŠTUDOVALA SOM SI, PREČO SOM SAMA.

V poslednej dobe mám veľa otázok. Tak sa veľa pýtam. Sama seba. Pravda je taká, že už dávno mi jeden kamarát povedal, aby som si zadala otázočku vo vlastnej hlave, zodpovedala si ju a neobťažovala okolie. Keďže som sama doma, môžem sa pýtať len sama seba. A tak si kladiem otázku sama, že prečo som sama? Ten hore neodpovedá, blíži sa Veľká noc, chápem, že má blbú náladu. Názory okolia ma nezaujímajú. Odkedy viem čítať, dokážem si na základe overených informácií urobiť vlastný názor. Tak som sa spýtala rovno mužov. Nebudem sa však tváriť, že som nejaká hrdinka, mužov sa na to spýtal predo mnou už niekto iný. A nepýtal sa konkrétne na mňa (Články o mne ešte nevychádzajú, pokiaľ si ich sama nenapíšem. Vidíte? Zas to slovo „sama“.), ale na ženy všeobecne. Mám dve správy. Jednu dobrú a jednu zlú. Zlá správa je, že aj po prečítaní mužských múdrostí, čo sa im na ženách nepáči, sa nič nezmenilo a som stále sama. A dobrá správa je, že ma ich odpovede vôbec nezmenili a som stále sama. Sama sebou.

Na prvom mieste uviedli všetci muži doslova odpor k výrazne namaľovaným ženám. Vraj uprednostňujú menej make-upu a prirodzený vzhľad. Ach jo, blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo. Fakt si myslia, že tá cica, nad ktorou slintajú vo fitku nestrávila dve hodiny pred zrkadlom, aby vyzerala prirodzene? A nemá na sebe toľko vrstiev, že ak by ju pohladkal po líci, tak má tak prepudrované dlane, že môže dať dvadsať výmykov na tyči a ruka sa mu nešmykne? Ak žena nemá namaľované mihalnice a červený rúž, po vyhratom zápase dvojíc v tenise jej chlap povie „díky, kámo“. Ako chlap chlapovi. Prvá signálna nervová sústava na dorozumievanie u zvierat je aj u nich skutočne vždy prvá. A potom sa urážajú, keď si o nich myslíme, že sú somári a prasiatka.

Priznám sa, že keď som začala tieto „prieskumy trhu“ čítať, bola som na začiatku trošku smutná. Ale pri druhom bode v rebríčku „čo mužov na ženách nepriťahuje“, som vybuchla od smiechu tak, že šunkofleky som zoškrabovala z monitora. Dozvedela som sa totižto, že mužom sa nepáčia rôzne úpravy ženského tela. Už aj vy čistíte monitor od práve konzumovaného obeda? A ja som ich chudákov doteraz nespravodlivo obviňovala, že Pamele Anderson čumia v Baywatchi na kozy a oni pri tom len skúmali akým stehom ma pozošívané plavky. A že fotky Megan Fox si tajne gúglia na záchode a oni len chceli vedieť, čo varila na večeru. Zhrnula by som to tak, aby sme si ušetrili čas: ja som na večeru navarila zmienené šunkofleky a mám upravené telo. Bola som na laserovú korekciu dioptrií. No hovorím, skapem sama.

Ďalšou odpudivou vecou podľa mužov je, ak si žena viac vypije. Tu by som si dovolila urobiť našim chlapcom od „magického oka“ (Oni vedia, vám vysvetlím: Magické oko je drink, keď do piva hodíte poldecák zelenej.) trošku osvetu. V prvom rade, u ženy znamená „viac“ maximálne tak tri poháre vína. U vás tipujem deväť a viac pív. Tak kto tu pije viac? Navyše, žena pije preto, aby ste nepili vy. Jeden väčšinou musí šoférovať domov a ona je ochotná sa takto obetovať. Nepotrebujete vedieť, že radšej bude mať celý nasledujúci deň hlavu v záchodovej mise, než by mala počúvať desať pív ako jej radí, že ma preradiť do trojky. Vyššia spotreba alkoholu u žien sa vám nepáči z úplne iného dôvodu, moji milí. Teda nie moji, ale len milí. Vo víne je predsa pravda. A vy ste trošku vyklepaní, že by ste sa mohli dozvedieť niečo, čo nechcete vedieť. Napríklad, že vaša sestra je harpya a ten zvuk, ktorý vydáte „pri tom“ je neznesiteľnejší, ako radenie rýchlosti bez spojky.

V rebríčku top 5 vecí, ktoré sa mužom na ženách nepáčia bolo aj nerešpektovanie ich osobného priestoru. V skratke, žena s nimi chce byť, tráviť s nimi čas, stretnúť ich rodinu a kamarátov. No neskutočné niečo, čo tie dnešné ženy vyžadujú?! Asi toľko, pokiaľ žena nie je bezdomovkyňa bez akýchkoľvek vlastných záujmov a aspoň pár kamarátok, nepotrebuje s chlapom tráviť každú minútu. Pravdepodobne im ešte nikto nepovedal, že jedna z nirván každej ženy je, keď uprace celý byt, sadne si na gauč a kochá sa tým poriadkom a vôňou. Sama. Aspoň pol dňa. A popritom si vo svojom osobnom priestore, čistom a naleštenom, vytrháva chlpy, o ktorých vy nikdy nebudete ani tušiť, že existujú.

Milión zoznamov prečítaných, stovky dôvodoch naštudovaných a status u mňa stále ten istý. Musím však povedať, že som sa dávno takto nepobavila. Jednu vec som sa však naučila, ak sa raz prihlásim na nejakú zoznamku, profilovú fotku si dám bez make-upu, s falošnými silnými dioptriami, v tričku s nápisom „Alkohol nie, radšej knihu“ a tak, aby bolo vidno, že sedím spokojne sama doma. Nemôžem si pomôcť, ale myslím si, že by sa mi asi veľa nápadníkov neozvalo. Mám totižto taký zvláštny pocit, že toto by sa im nepáčilo.

#TeóriaVmalíčku #PraxVriti #SkoroAkoAutoškola Foto: #Wineatte