Lifestyle

MALÉ VEĽKÉ ŽENY.

Ležím na pláži a pozorujem malé dievčatká. To je začiatok blogu, čo? Koľkí z vás už prestali čítať? ;o) Nielenže nedovolenkujem doma, ale ešte som aj úchyláčka. Ak pokračujete v čítaní, rada by som vysvetlila, že doma som už dovolenkovala rok a pol a lokálny biznis som už tiež podporovala dostatočne. Minimálne svojou spotrebou vína som zachránila dve miestne vínotéky. A malé dievčatká pozorujem s radosťou preto, lebo sebavedomie, aké majú tieto predškoláčky, by som chcela mať ja v období, keď sa môžem zapísať na univerzitu tretieho veku.

Tri časopisy na lehátku a všetky tri do mňa hustia, že ak mám postavu hrušky, mám si kúpiť plavky, ktoré odpútajú pozornosť od mojej južnej pologule. Ale ja nechcem volány na prsiach! Nie som hlavná herečka v muzikáli Carmen. Myslíte, že niečo podobné riešia tieto malé slečny? Ani náhodou! Každá druhá mala na plavkách nápis „Princess“, alebo „Summer Queen“ a bolo jej úplne jedno, či to zvýrazňuje to, čo zvýrazňovať má a odpútava pozornosť od toho, čo nemá. Scéna z filmu Účastníci zájezdu: „Prosímte buď soudná a neber si ty dvojdílny plavky,“ je podľa mňa len vo verzii 18+. Pripravujem petíciu na jej vymazanie. Podpíšete?

Pri mojom prelete z lehátka do mora, kde idem robiť stojky, aby o moju celulitídu neprišli ani tí, ktorí sa práve kúpu (Stojka je ináč jediný moment počas celého môjho života, keď mám aj ja konečne cicky až po bradu.), zakopnem o ďalšiu princeznú, ktorá sa snaží sadnúť do plávacieho kolesa. Lenže veľkosť hamburgera je ťažko napchať do otvoru lineckého kolieska. Čo by som robila ja? Tvárila by som sa, že som si nafukovacie koleso chcela natiahnuť na ruku. Čo urobí tá malá copatá? Spýta sa ma, či jej ho nepridržím, aby sa doň nasúkala. Robím, čo môžem, Nubian faktor šesť potím už aj cez očné buľvy, ale narvem ju tam. Dušu som vypustila len ja, nie koleso, chvalabohu, a malá sa od šťastia zubí od ucha k uchu. Normálne ma inšpirovala. Myslíte, že pneumatika zo Zetora sa udrží na hladine?

Ďalšia fascinácia pokračuje v reštaurácii. Mať hranolky tretí deň v kuse a k tomu cestoviny a plesnivý syr, začalo vo mne trošku vyvolávať otázky, či je to vhodné pre môj cottage cheese na zadku, ale vďakabohu si vedľa mňa nakladala na tanier svoju večeru ďalšia „mini me“. Wafle, palacinky, čokoláda, javorový sirup a na vrch ešte posyp z farebného cukru. Z dvojdielnych plaviek jej trčalo brucho, lebo šak nevie, že podľa augustového vydania „Žena a život“ by mala mať na sebe „burkiny“ a nie bikiny, ale vykračuje si k stolu spokojná a vysmiata ako nedokáže ani Miss World po dvadsiatich plastických operáciách. A čo som ja horšia ako ona? Hneď som si dala v ten večer dezert. Dvakrát. Ráno ju zas budem trepať do plávacieho kolesa, tak nech mám energiu.

A čo dokážu tieto malé kráľovné s chlapmi, tak to som si normálne zapisovala ako motivačné príbehy. Traja chlapci a ona sama. Je úplne jedno, že oni chcú stavať hrad, ona chce, aby ju od pása dole zasypali pieskom a vyrobili jej chvost ako malej morskej panne. Nemajú šancu. Pol dňa tam tie tri malé trdlá rysujú každú šupinu, že by sa za ten výkon nemusel hanbiť ani Da Vinci. A otcovia sú podobne bezbranní. Chlap jak hora, vyzerá, že v lese prehadzuje buky ako ja vatové tyčinky, ale keď malá začne vrieskať, je tento Lomidrevo z nej tak mimo, že urobí čokoľvek, len aby stíchla. Poznamenala som si, že v týchto prípadoch musím mať vždy na hlave princeznovskú čelenku, alebo tylovú sukienku. Čelenku som už zohnala. Sukňu mi musia ušiť na mieru. Prečo ich vyrábajú len do veľkosti stodvadsaťosem???

Už chápete, prečo ma bavilo pozorovať malé dievčatká? Pretože som sa stále snažila zistiť, kedy sa to stane. V ktorom bode prestaneme robiť, čo chceme, obliekať si, čo chceme, vyžadovať, čo chceme. Kedy sa z princezien zmeníme na zlé sudičky. Sudičky, ktoré súdia len seba. A malé princezné zavrieme do veže. Za mreže. Myslím, že som už našla kľúč ako tú malú princeznú dostať von. Zajtra idem na detské ihrisko. A beriem si so sebou poznámkový blok. Ja tu princeznú zo seba vydolujem, aj keby ma to málo stáť pol kráľovstva a celý zoznam hlúpych Jánov.

#MaláPrincezná #VeľkáKráľovná Foto: #Wineatte