Lifestyle

LIST MÔJMU BUDÚCEMU MANŽELOVI.


Milý môj budúci manžel,

Neviem, kde trčíš a hlavne, kedy prídeš. Ja už totižto nemám čas strácať čas randením a oťukávaním sa. Keď sa konečne stretneme, rovno si ma vezmeš za ženu a spoznávať sa budeme celý život. Aby som ti to zjednodušila, napísala som ti pár bodov o mne, o tebe a o nás. Čítaj pomaly a bež za mnou rýchlo. Nie naopak.

Nos mi kvety. Už tu dvaja takí pred tebou boli. Jeden nosil kvety každý utorok. A druhý vytrhal „smerďušky“ na kruhovom objazde priamo pod kamerami. Hrdina v mojich očiach doteraz. A vôbec mi nevadilo, že som do rána mala obývačku plnú mravcov. Brala som ich ako plody našej lásky.

Zásnubný prsteň mi ako prekvapenie nikdy neschovaj do jedla. Zožeriem ho. A hlavne zavolaj pred jeho kúpou mojej kamarátke. Nie, tvoja mama nevie všetko najlepšie.

Pri zásnubách na pláži, kde budeme „sami“, zabezpeč tajného fotografa. Presne ako to mala Jennifer Lopez. Nikde nikto, len ja a ty. Fotograf, kameraman, osvetľovač. Vieš, aké to dnes je. Nedáš fotku zásnub na Instagram, nie si zasnúbený. Neboj, status na Facebooku ti zmením ja.

S organizáciou svadby si nerob vôbec žiadne starosti. Všetko mám spísané v zošite už od druhej triedy. Len veľa pracuj a zarábaj. Veľa. Odpočíva sa až na siedmy deň. Už teraz si pre mňa boh.

Nemusíš mi priniesť Popoluškinu črievičku. Topánky si kúpim sama. Nie, nebude ti vadiť, že každé dva mesiace, tak ako mne nebude vadiť, že ty si kupuješ nový bicykel každý rok. V cene Gucci kabelky. Buď v kľude, kabelky ma až tak neberú. Som „shoe lady“. Teda zatiaľ stále „miss“. Uznaj, ale že „šulejdy“ znie lepšie ako „šumis“. A ja už aj tak úplne nešumím. Skôr praskám.

Nie, sex nebudeme mať vždy, keď to budeš chcieť. Čo tie ponožky na zemi? A vytopená kúpeľňa po sprchovaní? Zatiaľ ti môžem garantovať vášeň ako darček na tvoje narodeniny. S mojimi si nerob starosti. Do môjho vkusu sa trafí málokto. Stačí, že pošleš pár drobných na charitu. Nie spermií, ty dilino.

Prepáč, ale fakt nebudem investovať do sexy spodnej bielizne. Očakávam totižto, že ti bude jedno, že „tri niti v riti“ stáli dva litre, strhneš to zo mňa skôr, ako mne trvalo zadať PIN na kase. Tvoj.

Rezervujem si právo mať „bad hair day“ a žehliť u nás doma budem len vlasy. Ak budeš potrebovať niečo vyžehliť ty, odporúčam zobrať to cez klenoty, kvetinárstvo, cestovnú kanceláriu… Jáj, ty si myslel košele. Ale veď predsa si slušne vychovaný syn a svoju mamu budeš chodiť pravidelne navštevovať.

Samozrejme, že obe mamy budeme spoločne chodiť navštevovať pravidelne. Moju pravidelne každý týždeň a tvoju pravidelne ročne.

Neboj miláčik, zo mňa nikdy nebude ex-manželka. Jedine vdova.

Kľudne povyhadzuj niektoré veci z mojej skrine. Hlavne tie s veľkosťou XS. To nechceš vidieť ten amok, keď ich tam po rokoch nájdem a nezmestím sa do nich. Ale ináč som pokojná ako žiadateľ o pôžičku, keď si neprečíta dodatok malými písmenami pod čiarou.

Milý môj budúci manžel, v skratke asi toľko. Už sa na teba veľmi teším a som si istá, že ty na mňa odteraz ešte viac. Poznáš anglické príslovie „Happy wife, happy life. – Šťastná žena, šťastný život.“? Tak jednoduché, že? A my dvaja určite budeme šťastní, to nechaj na mňa. Tak už príď. Čakám ťa.

S láskou, Maryshka.

Čakám… Stále čakám… Začínam rozmýšľať, či to bol dobrý nápad poslať mu tento list slovenskou poštou…

#LepšieByťPripravenýAkoPrekvapený #ManuálŠťastnéhoManželstva #MadeByMaryshka Foto: #Wineatte