Lifestyle

ANI NÁHODOU NIE SÚ VŠETCI MUŽI ROVNAKÍ.


Všetci chlapi sú rovnakí! Úplne do jedného! Bez výnimky! Tak to pŕŕŕ, to teda nie sú. Ani zďaleka. A ďaleko ani nie je treba chodiť. Úplne nám k tomu postačí naša krásna dvoj-republika. Nemusíme v tomto smere ani za hranice bývalého Česko-Slovenska. Ostaneme doma. Ako ináč. Pretože porovnávať Taliana s Fínom je ako porovnávať Davida Kollera s Ottom Weiterom. Zbytočné a hlavne vopred jasné.

Česko-Slováci nás klamú telom. Navonok vyzerajú rovnako. Ako okienka adventného kalendára. Všetky rovnaké, ale vo vnútri čokoládky od princa až po čerta. Takže, milé dámy, nenechajte sa spliesť obalom „muž“. Jeden obal, viac príchutí:

BRATISLAVČAN: Existenciu východného Slovenska neregistruje. Slovensko počíta maximálne tak po Tatry. Pritom vo svojej bratislavskej namyslenosti ani netuší, že aj v apres-ski bare v Tatranskej Lomnici je už vlastne na východe. Hlavne mu to prosím vás nikto nepovedzte. Mohlo by to mať na neho deštrukčný dopad. Praha, Paríž, Rím, nič nemá na jeho Bratislavu. Jeden hrad, jeden most, ale sebavedomie vyššie ako Nory Mojsejovej v časoch Mojsejovcov. A keď otvorí ústa, s nikým iným si ho nespletiete. To čo majú za rečovú vadu? Dospelý hetero chlap a vyjadruje sa ako päť ročné dieťa: „Urobil som si na obed kuracie mäsko. Najprv som opražil cibuľku, potom pridal zeleninku… .“ Dokonca som už aj zažila ako nechával tringelt: „To eurko si nechajte.“ Haló??? Veď to sa ani vysloviť nedá. Snáď tie zdrobneniny len používa a nenosí ich aj v gatiach.

POPRADČAN: Existenciu Bratislavy neregistruje. Slovensko počíta maximálne tak od Ubli po Jasnú. Bratislavčania sú pre neho „sebranka“, ktorú treba v Tatrách furt zniesť z kopca vrtuľníkom. Ak vami vybraný Popradčan nepracuje na Štrbskom, alebo v popradskej nemocnici, ani mu nedávajte svoje telefónne číslo. Je divný. Tiež sa rád baví na tom, ako celý svet musí platiť majland, aby videl Tatry a jemu pritom stačí odtiahnuť záclonu na okne v kuchyni a vidí to isté. V skrini má len jeden pár krátkych nohavíc, ktoré nosí od marca do novembra a jeden pár dlhých, ktoré vytiahne, keď už Bratislavčania chodia v termo prádle pod zateplenými Replay rifľami z Parndorfu. Takže celá skriňa vaša. Čo viac si priať. A ak ste k tomu Češka, v každej situácií vás zachráni. Má s tým skúsenosti.

OSTRAVČAN: Existenciu Brna neregistruje. Rozpráva na vás po česky, ale vy počujete poľštinu. Namiesto pražského „ty vole“ dáva všade „bo“. Bo to je sexy. Pre Slovenku nepochopiteľné ako môže „horník“ pracovať v „dole“, ale Komenský chcel školu hrou, tak očividne karty išli. Stačí však jeden pohľad na tento druh tvrdého a ošľahaného chlapa a aj vy budete chcieť, aby pracoval „dole“. Na križovatke v Ostrave ide vždy na červenú. Po prvé, bo je tu doma. Po druhé, bo sprava mu nič nejde a zľava vyklepe. Najlepšie je stretnúť ho až tak po štyridsiatke. Vtedy už má konečne čas aj na ryby, bo dovtedy sa musel venovať svojim rodinám. V priemere do štyridsiatky približne dvom. A nie, ďalšieho „haranta“ už určite nechce, bo v Ostrave hnusný vzduch a on to tým svojim „děckám“ nemôže predsa urobiť. Bo Ostravák to chlap rázovitý.

BRŇAN: Existenciu Prahy neregistruje. Jedine, ak je šofér „šaliny“ (Brnianska električka, bez komentára.) a „blbej Pražák“ mu ostane stáť na koľajniciach. Je jedno, že ten Pražák tam musí stáť, až kým mu nenabehne zelená, brniansky šaliňák na neho bude zvoniť presne dovtedy. V kuse. Brňan nemá auto. Má bicykel. Lebo v Brne chodia na bicykloch všetci. A úplne najviac brno-cool je, si bicykel požičiavať rôzne po meste. Vyzerá to potom super na Instagrame. Hlavne je potrebné prenajatý bicykel krásne naaranžovať pri nejakej hipsterskej kaviarni. Jednej z milióna v centre Brna. Čím nepohodlnejšie palety na sedenie a čím betónovejšia stena s papradím, tým viac Brňanov. Ako jeden z mála Čechov nechodí v lete do Chorvátska. Na čo, keď na Brněnskej priehrade je za dvadsať minút. Na bicykli. Nevadí, že už od júna je zelená ako mätový čaj. Brňan má svoj názor a ten je nemenný. A samozrejme jediný správny: hoci celý svet vidí v Brne na Náměstí Svobody pipík, jedine Brňan vidí Brněnský orloj. A to je dobré znamenie, dámy, keď vaše krivky nebudú časom úplne lichotivé, Brňan vo vás vždy uvidí dokonalosť vily Tugendhat.

Ešte stále tvrdíte, že všetci chlapi sú rovnakí? Ja už teda dávno nie. A balím kufor do Olomouca.

#PäťdesiatOdtieňovChlapa #InýKrajInýKrajan #KdeSomEšteNebola? Foto: #Wineatte