Lifestyle

AKO SA NECHÁM ODTERAZ BALIŤ, SOM SA NAUČILA Z PRÍRODOPISNÝCH FILMOV.

Stala sa mi taká nepríjemná vec. Nemôžem čumieť na Netflix. Zabudla som heslo. Teda, ja som ho nezabudla, ja som ho totižto ani nikdy nevedela. Netflix mám od kámošov, ktorí ma poznajú natoľko dobre, že všetko nastavili tak, aby som ja už nemusela nič riešiť, len kukať na krásneho Omara Si v Lupinovi. Niečo sa však stalo a prístup nefunguje. Predpokladám, že v tom majú prsty tí dvaja Japonci, „Onosato“ a „Onosamo“. Kamaráti na Slovensku, ja bez Netflixu. A s ohľadom na aktuálnu situáciu okolo vstupu na Slovensko sa o nich bojím viac, ako keby nelegálne prekročili hranicu v Severnej Kórei. Pretože už ich nikdy nemusím vidieť…ako mi nastavujú Netflix na počítači.

V telke len čísla a grafy, alebo repríza Nemocnice na kraji mesta. Fakt som tie koncesionárske poplatky mohla radšej investovať do stavebného sporenia a po tridsiatich rokoch by som si za nich kúpila plánik bytu. Neostalo nič iné ako pozerať prírodopisné seriály. Nechápem, že som ich doteraz ignorovala. Toľko zvádzania a flirtovania nie je ani v Päťdesiatich odtieňoch sivej.

Z doktora Sovy som prepla na tučniaky. Jedny z mála zvierat, ktoré sú vždy krásne oblečené a vedia, že čiernobiela kombinácia je nadčasová. A tiež sú genderovo vyvážené, keďže ona nevyzerá popri ňom ako socka z parku pred Hlavním nádražím v Prahe. V porovnaní s pávicou, ktorá vedľa manžela pôsobí, ako keby si ju vybral pre jej povahu a nie vizáž. Neverili by ste, koľko námahy musí tučniak vynaložiť, aby zbalil tučniačnicu. Chodí zarmútený hore dole po celej pláži, s rukami za chrbtom a hlavou sklonenou a hľadá ten najkrajší kameň z celej pláže, ktorý jej prinesie k nohám a ak sa trafí do jej vkusu, môže ísť na vec. Ale ak by ste si mysleli, že sa tučniačnica z jedného lesklého šutru priposerie a tučniak si ju kúpi, tak to sa mýlite. Žiadna zlatokopka, ale emancipovaná žena. Keď nakladie vajíčka, musí na nich sedieť aj on, kým sa ona nevráti s potravou. Takže frajerka dá kaderníčku, kozmetičku, shopping a víno s kámoškami a týpek zatiaľ sedí doma. Na vajciach.

To, že čierna vdova po párení odhryzie partnerovi hlavu nebola pre mňa žiadna novinka. Párkrát som mala chuť urobiť to isté. Len sa mi nechcelo zasviniť si celý byt. Ale drsnačka je napríklad aj taká hrošica. Keď si už konečne vyberie niekoho zo stáda nápadníkov, strpí ho vedľa seba len pár dní, kým hroch neurobí svoj biznis, a potom sa musí pratať kade ľahšie, lebo by ho prizabila. To je statočná slobodná matka!
Jeden druh afrických motýľov, prepáčte, ale meno som si nezapamätala, pretože jediný druh motýľa, ktorý si pamätám je moja značka vína z Mikulova, balí frajerku tak, že sa snaží vyletieť čo najvyššie nad ostatných motýľov, adeptov na motýlicu, aby si ho všimla a venovala mu pár minút svojho času. Chápete koľko námahy musí on vynaložiť, zatiaľ čo ona si sedí na zadku a všetko, čo urobí je, že je pekná a to stačí?! A on zrobený jak Zátopek v cieli na olympiáde v päťdesiatom druhom a ešte musí podať ďalší výkon. Môj bývalý si išiel hodinku gúľať loptu s ďalšími desiatimi a z jeho následného výkonu v spálni sa triasli steny. Tak chrápal.

Vtáky sú tiež veľkí bojovníci, ak im ide o ženu. Nie, nehovorím o vtákoch na diskotéke v Techtle Mechtle, ale o vtákoch v Kostarike. Žije tam jeden druh, ktorý k baleniu potrebuje kamaráta. Jasné, také druhy žijú aj u nás. Ale tieto vtáčiky dávajú pred samičkou tanečky obaja naraz. Krútia sa okolo nej a vábia ju ladnými pohybmi. Musia byť však vždy dvaja, lebo jedného by si ani nevšimla. Nebude si predsa z jedného vtáka robiť žiadnu hlavu. Potešenie však čaká len jedného z nich. Ten druhý sa musí odplížiť a počkať pokorne za rohom na kámoša. A vraj najväčšia divočina sa deje na pražských diskotékach.

Ak si myslíte, že som do jednej v noci pozerala National Geographic preto, lebo som milovník zvierat, tak to ste na veľkom omyle! Ja som to pozerala z čisto vzdelávacích dôvodov. A lepší kurz ako byť emancipovaná a hrdá žena som teda ešte nevidela. Už sa ja veru nebudem blázniť za žiadnym chlapom. Nechám ho snažiť sa a bojovať, ako keby som bola ten najkrajší motýľ v Južnej Amerike. Aj keď to moje perie je už trošku vypĺznuté. A ak si o mne pomyslí, že som nejaká krava, alebo sliepka, bude mi to jedno. Dokonca to zoberiem ako kompliment. Lebo aj o tie sa bijú minimálne dvaja!

#ŠkodaŽeMojaDžungľaJeMestská Foto: #Wineatte